• YARIM ALTIN
  4.375,00
  % -1,05
 • AMERIKAN DOLARI
  20,0937
  % 0,63
 • € EURO
  21,6214
  % 1,01
 • £ POUND
  24,9366
  % 0,19
 • ¥ YUAN
  2,8417
  % 0,52
 • РУБ RUBLE
  0,2493
  % -1,36
 • /TL
  %
 • BIST 100
  4.775,96
  % 4,26

Enpara EFT Nasıl Yapılır?

Enpara EFT Nasıl Yapılır?

Enpara Eft nasıl yapılır? Türkiye’nin en büyük bankalarından biri olan Enpara’da eft işlemlerini gerçekleştirmek çok kolay. Enpara dijital bir bankacılık girişimi olduğundan, tüm işlemler internet üzerinden gerçekleştiriliyor, bu nedenle internet şubesi özel olarak herkesin kullanabileceği kadar basit ve sade olarak tasarlanmıştır, peki Enpara eft nasıl yapılır? Enpara üzerinden başka bir hesaba eft nasıl gönderilir?

Eft işlemini gerçekleştirebilmek için öncelikle Enpara’ya giriş yapmanız gerekiyor, Enpara’ya giriş yaptıktan sonra tüm işlemler oldukça hızlı ilerliyor, ilk olarak Enpara internet şubesine kimlik numaranız ve şifre bilgileriniz ile giriş yapın.

İlgili Reklam

İşlem Menüsü

Enpara mobil uygulamasına girdiyseniz, hemen sol üstte bulunan işlem menüsünü açın ve transferler seçeneğine tıklayarak işlemlerinize devam edin. Transferler seçeneğine tıkladıktan sonra alıcı seçmeniz gerekiyor.

Alıcı Bilgisi ve İşlem Detayı

Burada kayıtlı bir alıcı varsa seçim yapabilirsiniz, yoksa başka bir alıcı seçeneğine tıklayarak işlemlere devam edelim.

Karşımıza IBAN numarasına, Hesap numarasına ve cep telefonuna seçenekleri çıkacak. Bu alanda hangi transferi yapmak istiyorsanız onu tıklayın.

İlgili Reklam

Hesap Numarasına Transfer

 Bu işlem, Iban’dan sonra en sık kullanılan transfer yöntemidir.  Alıcı hesap numarasını bankayı ve göndermek istediğiniz tutarı seçerek işlemlerinize bu şekilde devam edebilirsiniz.

Iban Numarasına Transfer

Enpara eft nasıl yapılır diye soruyorsanız, en sık kullanılan eft yöntemi olan Iban numarasına transfer detaylarından bahsedelim. Iban numarasına transfer yöntemi, sadece Iban, alıcı ad soyad ve tutar bilgisi girerek eft gerçekleştirmenizi sağlar, bankanın kodu Iban içerisinde yazdığı için banka seçmenize gerek kalmaz, en hızlı transfer yöntemlerinden biridir.

İlgili Reklam

Cep Telefonuna Transfer

Bu işlem de yine en sık kullanılan transfer yöntemlerinden biridir. Cep telefonuna transfer işlemi, para göndermek istediğiniz kişinin bir banka hesabı olmaması durumunda yapılır. Kişinin telefon numarasını ve göndermek istediğiniz tutarı girer ve ödeme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.  Alıcı kişi, herhangi bir bankamatiğe gidip telefon numarasını girerek hesabına gönderilen parayı hızlı bir şekilde çekebilir. Bunun için telefon numarasına bir kod gönderilmektedir, bu nedenle alıcı bireyin telefonunu da yanında götürmesi gerekmektedir.

Araç çubuğuna atla