• YARIM ALTIN
  4.378,00
  % 0,20
 • AMERIKAN DOLARI
  20,1493
  % 0,27
 • € EURO
  21,6766
  % 0,28
 • £ POUND
  25,0764
  % 0,28
 • ¥ YUAN
  2,8496
  % 0,23
 • РУБ RUBLE
  0,2511
  % 0,45
 • BITCOIN/TL
  559739,647
  % -0,73
 • BIST 100
  4.768,56
  % 4,10

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Herhangi bir işte çalışmayıp ev içerisindeki etkinliğini kimi zaman ekonomiye yardım olarak kimi zaman üreterek sürdüren değerli ev hanımlarına bankalar tarafından son yıllarda destek veriliyor. Aylık kazancı olmayan kişilere kredi kartı veya kredi gibi hizmetler sunmazken ev hanımları için belirlenmiş ürünler bankalarda yer alıyor.

Ev hanımıysanız, kredi sahibi olmak istiyorsanız ve SGK ‘ ya (Sosyal Güvenlik Kurumu’na ) kaydınız yoksa , şartlardan birkaçına sahip olmalısınız. Yasal anlamda bir takibinizin olmaması önemli bir kriter.

Çekerek edindiğiniz krediyi ödeyebileceğinize dair aylık gelirinizin belgeli olması, ödeyeceğiniz kredi miktarının  aylık gelirinizin yarısını geçmemesi gerekir. Krediyi alacağınız zaman ipotek göstermeniz gerekir fakat ipoteğiniz ortaksa banka eşinizden yazılı rıza isteyebilir. Fakat bu istekler bankadan bankaya göre değişebilir.

İlgili Reklam

Ev Hanımları Kredi Borcunu Ödeyemezse Ne Olur?

Ev hanımlarının kredi borcunu ödememesi durumunda  diğer ev hanımı olmayan vatandaşlara uygulanan prosedürden farkı yoktur. Böylesi bir durumda ayrıcalık gibi bir durum söz konusu değildir.

Mesela ihtiyacınız olduğu bir zamanda bir bankadan ev hanımlarına ait olan krediden faydalandınız, belirlenmiş olan limitte krediye sahip oldunuz. Size bildirilen borcu üst üste iki taksitini ödemediğinizde bankanız size ilk olarak 30 gün süre tanır ve daha sonra ödemeniz gereken meblağın tamamını ister. Ayrıca banka hukuki olarak icra başlatabilir. Geç ödeme yapmanız durumunda faiz uygulanır.

Ev Hanımı Kredisi Çekebilmek İçin Gereken Belgeler ve Kredi Notu

Ev hanımları çalışan kişiler olmadıkları için onlardan diğer vatandaşlardan istenen belgelerden farklı bir belge istenir. İstenen belgeler şunlardır:

 • Emekli maaşı belgesi, kira geliri vb.
 • Kefil istenir
 • İpotek
 • İkametgâh belgesi
 •  Banka varlıkları, birikim vb.

Ev hanımları eğer önceden SGK kullanmış    bir şekilde çalışmadıysa ve bankaya hiçbir iletişimde bulunmadıysa bu durumda kredi notu oluşmaz. Fakat hesabında para biriktirmiş ve düzenli olarak para giriş çıkışlarında bulunmuş ev hanımlarını eğer uzun süreli kullanırlarsa zaman geçtikçe kredi notları olur ve yükselir.

İlgili Reklam

TEB ve Denizbank’tan Ev Hanımlarına Kredi

Devletimizle son zamanlarda iş birliğini arttıran, birçok işe imza atan Denizbank her halden anlayan ev hanımlarına ilişkin planlamış olduğu paketlerle ihtiyaç kredisi imkânı vermektedir. Denizbank emekli maaşı içerisinde direkt mevcut bankaya iletilmesiyle gayet yüksek müşteri potansiyeline ulaşmıştır.

Ev hanımlarına sunulmuş olan kredinin maksimum limiti 550.000 TL olarak belirlenmiştir. Vadesinin geri ödemesi ise 60 aydır. Ev hanımları için özel olarak Haziran ayında kredinin faizi ise %1.74 olabilmektedir. 100.000 lira kredi çekmeniz durumunda 5 sene de aylık ödeme 293,84 olur.

Denizbank’tan sonra kendi işinde iyi olan ve her zaman iyiyi amaçlayana bir diğer yardım da TB’den (Türkiye Ekonomik Bankası) gelmektedir.

Avrupa Birliği ve EBRD ile gerçekleştirmiş olduğu iş anlaşması sonucunda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının da göstermiş olduğu destekleriyle işletme durumu çalışır vaziyette olan ve projesi var olan kadınlara 75.000 TL krediye geri ödeme olarak 60 ay kadar imkân tanır. Verilen bu hizmet teminatsızdır.

İlgili Reklam

Vakıfbank’tan Ev Hanımlarına Kredi

Düşük faiz oranlarıyla hizmet veren Vakıfbank bu kez ev hanımlarına kredi veriyor . Vadesi 60 aya kadar olan kredi imkânına sahip olmak istiyorsanız Vakıfbank’ın mobil bankasından, internet bankasından veya Vakıfbank şubelerine uğrayarak başvurularda bulunabilirsiniz. T.C. Kimlik kartınızın gerçeği ve fotokopisiyle gelir belgesi olması gerekir. Kredinin özellikleri şunlardır:

 • Vade imkânı 60 aya kadar.
 • Geliri düzenli vatandaşlara özel kredi.
 • Bu krediye sahip olan kişiye Hayat Sigortası ’da verilir.
Araç çubuğuna atla