• YARIM ALTIN
  1.442,00
  % 0,97
 • AMERIKAN DOLARI
  7,4952
  % 0,44
 • € EURO
  9,0524
  % 0,41
 • £ POUND
  10,1732
  % 0,35
 • ¥ YUAN
  1,1554
  % 0,36
 • РУБ RUBLE
  0,1011
  % -0,25
 • BITCOIN/TL
  272169,612
  % 1,76
 • BIST 100
  1.556,77
  % 2,12

İhtiyaç Kredisi Avantajları ve Dezavantajları Neler?

İhtiyaç Kredisi Avantajları ve Dezavantajları Neler?

İhtiyaç kredisi mi, nakit avans mı?

Acil nakit ihtiyaçlarında, eğer yastık altında hazır paranız yoksa mecburen ihtiyaç kredisi ya da nakit avans seçeneklerine başvurursunuz. Eşinizden veya dostunuzdan bu ihtiyacı karşılamanız, hele ki bu dönemde çok zordur. Peki, sizin için en ideal acil nakit ihtiyacını karşılayabilecek finansal araç hangisidir? İhtiyaç kredisi mi, nakit avans mı? Aslında bu sorunun yanıtı, finansal statünüz ve aylık gelirinize göre değişebilir. İhtiyaç olan miktar 5.000 liranın altında ise, belki nakit avans daha hızlı bir çözüm olabilir. En azından belge teferruatına gerek kalmadan, hızlıca ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Evet, belki bir miktar daha fazla komisyon ve faiz ödersiniz ama kredi prosedürleri ile uğraşmaktan daha iyi olabilir. Eğer 10.000 TL ve üzeri ihtiyacınız varsa, zaten bunu nakit avans olarak karşılamanız çok zordur. Bunun için kredi kartı limitinizin en az 30.000-50.000 TL olması gerekebilir.  Aşağıdaki başlıklarda ihtiyaç kredisinin avantaj ve dezavantajlarını açıklıyoruz. Buna göre değerlendirip, ihtiyacınız olduğu şekilde nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Nakit Avans Avantajları ve Dezavantajları Neler?

Nakit avans avantajları Nakit avans; kredi kartlarının sunduğu acil ihtiyaç seçeneğidir. Pratik, hızlı ve kolay bir finansal destek seçeneğidir. Çoğu bankalar kart limitinin yarısına kadar nakit avans çekme olanağı veriyor. Bazı bankalarda bu oran daha düşüktür. Nakit avans avantajları arasında sayabileceklerimiz:

İlgili İçerik

İhtiyaç kredisi avantajları

10.000 TL üzeri nakit ihtiyaçlarında ideal bir destek çözümüdür. Tabi bunun için kredi notunuzun uygun olması ve düzenli aylık bir gelirinizin olması şarttır. Aynı gün, hatta aynı saatte sonuçlanır ve kredi tutarınız hesabınıza yatar. Eğer kredi başvurusu yaptığınız bankanın müşterisi iseniz işiniz daha kolaydır. Dosya masrafı ve diğer kredi masrafları bazı dönemlerde kampanya kapsamında alınmayabiliyor. Bu döneme denk gelirseniz, krediniz çok daha avantajlı olacaktır.

İlgili Reklam

İhtiyaç kredisi dezavantajları

Kampanya dönemi haricinde olan dosya masrafı, faizler ve diğer prosedürler çok fazla olabilir. Kredi notunuz uygun değilse, başvurunuz reddedilir ya da talep ettiğiniz tutarın altında bir teklif sunulur. Devam eden bir krediniz varsa, ikinci krediniz onaylanmayabilir. Zorunlu durumlarda sizden kefil ya da ipotek talep edilebilir. İhtiyaç kredisi dezavantajları, aslında avantajlarından daha fazladır. Ama eğer finansal statünüz iyiyse ve siciliniz temiz ise, öngörülen limitlerde istediğiniz her bankadan ihtiyaç kredisi alabilirsiniz. Başvurunuzu mobil şubelerden ve hatta SMS kanalı ile yapabilirsiniz.

İlgili Reklam