• YARIM ALTIN
  4.390,00
  % -1,53
 • AMERIKAN DOLARI
  20,0753
  % 0,53
 • € EURO
  21,6086
  % 0,94
 • £ POUND
  24,9104
  % 0,05
 • ¥ YUAN
  2,8377
  % 0,38
 • РУБ RUBLE
  0,2509
  % -0,75
 • /TL
  %
 • BIST 100
  4.788,80
  % 4,54

Kapatılan kredi kartı nasıl açılır?

Kapatılan kredi kartı nasıl açılır?

Birçoğunuzun başına gelmesi muhtemel bir olaydır. Kapatılan kredi kartı nasıl açılır sorusunun yanıtını vermeden önce, kredi kartının neden kapatıldığını bilmek daha önemlidir. Çünkü kapatılma sebebine göre, size vereceğimiz tavsiyeler değişebilir. Kredi kartınız kapatılmış ise, ilk başvurmanız gereken kanal bankanızın müşteri hizmetleridir. Hemen müşteri destek biriminin telefon numarasını arayarak, kredi kartınızın neden kapatıldığını öğrenebilirsiniz. Bazı durumlarda size bu hattan net yanıt veremeyebilirler ve sizi şubenize yönlendirebilirler. Hiç vakit kaybetmeden, kredi kartınızın bağlı olduğu banka şubesine giderek durum hakkında bilgi alabilirsiniz. Eğer güvenlik nedeni ile kapatılmışsa, muhtemelen kredi kartınız ile şüpheli işlemler tespit edilmiş ve güvenliğinizi sağlamak adına geçici olarak kapatılmıştır. Kimlik ibraz ederek tekrar açtırabilirsiniz. Bir diğer ihtimal ise, 2 ay üst üste hesap özetinizi ödememişsinizdir. Üçüncü ay sonunda kredi kartınız tüm işlemlere kapatılır ve yasal süreç başlar. Bu süre zarfında kredi kartınızı kullanamazsınız.

İlgili Reklam

Kredi kartım kapandı, ne yapmalıyım?

Yukarıda saydığımız olası sebeplerden dolayı kredi kartınız kapanırsa, hemen bankanızın müşteri hizmetleri ile görüşmeniz gerekir. Borç nedeniyle kapanan kredi kartını tekrar açtırabilmeniz için, borcunuzu ödemeniz şarttır. Bunun başka hiçbir alternatifi yoktur. Çalıntı veya kayıp nedeniyle kredi kartınız kapatılmış ise, yeni kredi kartı başvurusu yaparak yeni bir kredi kartı alabilirsiniz. Mevcut limitiniz ve borçlarınız bu yeni kredi kartına aktarılır ve o şekilde devam edersiniz. Kapanan kredi kartının temel nedenini öğrenerek aksiyon almalısınız.  

Kredi kartı neden kapatılır?

Bunun muhtemel sebepleri vardır. Borç yüzünden, şüpheli işlemler yüzünden, kayıp ya da çalıntı ihbarı, limit aşımına neden olan işlemler gibi sebeplerden dolayı kredi kartınız kapatılabilir. Ya da siz kendi talebiniz doğrultusunda kredi kartınızı geçici veya kalıcı olarak kapatabilirsiniz. En kısıtlamalı sebep, borç yüzünden olan kapanmadır. Çünkü geri açtırmak neredeyse imkânsızdır. Borcunuzun asgari tutarını ya da tamamını ödemeden, kredi kartınızı tekrar kullanamazsınız.  Diğer sebepler biraz daha hafiftir ve yeniden kullanıma açtırmanız olasıdır. Kapanma nedenini müşteri hizmetlerinden öğrendikten sonra, çözümü için yukarıdaki adımları izleyin.

İlgili Reklam
Araç çubuğuna atla