• YARIM ALTIN
  4.371,00
  % 0,02
 • AMERIKAN DOLARI
  20,2794
  % 0,72
 • € EURO
  21,6917
  % 0,31
 • £ POUND
  25,2009
  % 0,47
 • ¥ YUAN
  2,8526
  % 0,25
 • РУБ RUBLE
  0,2495
  % -0,30
 • /TL
  %
 • BIST 100
  4.768,56
  % 4,10

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

Öğrenciye kredi kartı veren bankalar hangileri? Bir yüksekokulda öğrenim gören öğrenciler, bankalardan kredi kartı almakta epey zorluk çekiyorlar. Öğrencilerin herhangi bir gelire sahip olmaması, bankaların kredi kartı vermekte en çok çekindiği durumlardan biridir ancak bildiğiniz gibi öğrenciler KYK adlı kurumdan aylık belli bir miktar burs veya kredi alabiliyorlar. 550 TL tutarındaki bu burs, öğrencilerin kredi kartı alabilmesini sağlayan en önemli etmenlerden biri, çünkü yasal olarak bir gelir elde etmiş oluyorlar. Peki öğrenciye hangi bankalar kredi kartı veriyor? Öğrenciye kredi kartı veren bankalar hangileri?

İlgili Reklam

Öğrencilerin Kredi Kartı Alabilmesi İçin Gereken Şartlar

 1. Belgelenebilir bir gelire sahip olmak (KYK kredisi)
 2. T.C Vatandaşı olmak
 3. 18-25 yaş aralığında olmak
 4. Tüketici sözleşmesini imzalamış olmak

Öğrencilere Verilen Kredi Kartı Limiti Ne Kadar?

Öğrencilere verilen kredi kartlarının limiti, eğer ilk kez kredi kartı alınacaksa, aylık belgelenebilir gelirin iki katıdır. Yani 550 TL kredi alan bir öğrenci en fazla 1,100 TL limitli kredi kartı alabilir. Ancak bir yıl geçtikten sonra, belgelenebilir gelirin 4 katına kadar limit alabilmek mümkün olabiliyor, ancak bu tamamen bankanın inisiyatifinde, ödeyemeyeceğiniz düşünülüyorsa, size verilen limit en fazla 1,100 TL olarak kalabilir.

İlk yılı geçen kredi kartı sahibi öğrenciler, 2,200 TL’ye kadar limit sahibi olabiliyorlar. Böylelikle harcamalarınızı kredi kartını kullanarak çok rahat bir şekilde düzenleyebiliyorsunuz. Bazı bankalar gelir sahibi olsalar da öğrencilere kredi kartı vermeye pek yanaşmıyorlar, bu koşullar altında hangi bankaların öğrencilere kredi kartı verebilecek durumda olduğunu öğrenmek gerekiyor.  

İlgili Reklam

Akbank Exi26

Gençlere özel bir kredi kartı ürünü olan Exi26 kredi kartından 16-26 yaş aralığındaki bireyler yararlanabiliyorlar. Kredi kartından ilk yıl aidat ücreti almayan Akbank, sonraki yıllarda 20,00 TL tutarında bir kredi kartı aidatı alıyor. Bu kart tipinde, öğrencilere özel taksit seçenekleri ve aynı zamanda kredi kartı borçlarını üç ay erteleme imkânı bulunuyor.

Üniversiteb

Teb bankasının öğrencilere özel bir kredi kartı ürünü olan Üniversiteb, pek çok sosyal ve kültürel aktiviteler için öğrencilere çeşitli indirim ve puan imkanları sunuyor. Üniversiteb üyesi işyerlerinden yapılacak olan 50 TL ve üzeri alışverişler için, tiyatro ve sinema biletlerinde yüzde 50 indirim kampanyası da Üniversiteb’lilere özel olarak verilebiliyor.

Bonus Genç- Garanti Bankası

25 yaşın altındaki bireylere verilebilen bir kart türü olan Bonus Genç Kart, geniş ATM sayısı sayesinde pek çok yerden para çekebilme avantajı sunuyor. Öğrenim kredi alan her öğrencinin başvurabildiği kart seçeneklerinden biri olan Bonus Genç Kart, Garanti Bankası tarafından veriliyor. Söz konusu kredi kartını alabilmek için en az 18 yaşında olmak gerekiyor.

İlgili Reklam

Vakıf Bank Like Kart

Vakıfbank’ın sunmuş olduğu kredi kartı ürünlerinden biri olan Vakıfbank Like Kart, pek çok yerde alışveriş yapabilme imkânı sunduğu için sizlere bol bol Worldpuan kazandırıyor. Söz konusu kartın yıllık aidat ücreti yalnızca 12,00 TL tutarındadır. Ayrıca kart ekstrelerinize elektronik posta vasıtasıyla almak isterseniz, herhangi bir aidat ücreti ödemenize de gerek kalmıyor. Söz konusu kredi kartı ürününden yararlanabilmek için en az 18 en fazla 25 yaşında olmanız gerekiyor.

Ziraat Genç Bankkart

Ziraat Bankası hem banka kartını hem de kredi kartını tek bir çatı altında topladı ve Bankkart Genç ürününü ortaya çıkardı. Bu kart sayesinde hem kendi hesabınızdan para çekebiliyor hem de kredi kartı özelliğini kullanabiliyorsunuz.  Bu şekilde yapacağınız alışverişlerden bol bol Bankkart lira biriktirebilir ve pek çok alışverişlerinizde kullanabilirsiniz. Ayrıca söz konusu karttan 5 yıl boyunca herhangi bir aidat ücreti de talep edilmiyor.

Araç çubuğuna atla