• YARIM ALTIN
  4.543,00
  % 0,58
 • AMERIKAN DOLARI
  19,8511
  % 0,12
 • € EURO
  21,4156
  % -0,23
 • £ POUND
  24,6416
  % -0,32
 • ¥ YUAN
  2,8147
  % -0,16
 • РУБ RUBLE
  0,2478
  % 0,56
 • /TL
  %
 • BIST 100
  4.489,10
  % 0,51

Ziraat Bankası Çiftçi Kredisi

Ziraat Bankası Çiftçi Kredisi

Ziraat Bankası 2020 yılında tüm çiftçileri başlattığı çeşitli kredi kampanyaları ile yanında bulunmaya devam etmektedir. Verilen kredilerin faiz oranları çok düşük tutulmuştur. Ayrıca ödeme dönemleri hasat zamanı düşünülerek ayarlanmıştır.
Çiftçilere banka tarafından tarım sigortası da yapılmaktadır. Verilen kredilerin faiz oranları yıllık %5-%6 civarıdır. Kredinin 2 yıl geri ödemesiz olduğu bilinmektedir. Fakat ödeme durumu çiftçilerin o yılki maddi durumlarına göre değişecektir. Yılsonunda çiftçi kar ederse ve cirosunda yükseliş olursa, aldığı krediyi 2 yıl geri ödemesiz şeklinde kullanamaz ve taksitlerini sürekli olarak öder. Ancak mali durumu kötü durumdaysa tercih ettiği gibi krediyi durumu iyiye dönene kadar 2 yıl ödemesiz olarak kullanabilir.

İlgili Reklam

Tarımsal Mekanizasyon Kredileri

Tarım ve hayvancılık alanlarında iş yapacak olan üreticilerin tarım ekipmanları alması için düşük faiz oranları ile krediler verilmektedir. Tahsil edilen bu krediler ile elde edilecek olan ekipmanlar; traktör, hasat malzemeleri, çayır biçme, silaj makinesi, yem karma makinesi, yemlik, suluk, balık bulma cihazları vb. aletler satın alınabilmektedir.
Tahsil edilecek ilgili yılda bakanlar kurulu sayesinde yapılacak olan açıklamalar ışığında kullandırılmaktadır. Tarımsal üretimde iş yapmak üzere alınacak olan bu krediler yalnızca sıfır ekipman değil ikinci el ekipman alımlarında da kullandırılacaktır.
Traktör kredisi başlığı altında da yalnızca traktör alımları için kredi alınabilir. Krediyi aylık 3, 6 ya da 12 aylık ödeme dönemleri ile kullanabilirsiniz.

Modern Basınçlı Sulama ve Bitkisel Üretim Kredileri

Mikro yağmurlama, damlama ve yağmurlama sistemleri, bahçe, tarla, örtü altı tarım için bu kredilerden yararlanabilirsiniz. Kredilerin verilmesi Bakanlar Kurulu tarafından verilen kararlar sonucunda olmaktadır.
Modern basınçlı sulama sistemlerinin kullanılması amacı ile elektrik tesisatının sağlanması, uzun kuyuların açılması, suyun doğal kaynağından elde edilecek olan tarlaya götürülmesi gibi işlemler için kredi verilmektedir. Bu kredilerin vadeleri de yine hasat dönemlerine göre ayarlanmaktadır.
Endüstri  bitkileri, baklagiller, tıbbi bitkiler, meyve yetiştiriciliği, sera ve süs bitkileri yetiştiriciliği, yağlı tohumlar gibi bitkileri üretip bakmak gerekmektedir. Bu anlamda verilecek olan krediler işletme ve yatırım dönemlerine göre hazırlanarak ayrı verilmektedir.

İlgili Reklam

Organik Tarım ve Arazi Alım Kredileri

Tarım arazisi satın almak isteyenler için uygun dönemler ve faiz oranları ile Ziraat Bankası tarafından kredi olanakları sunulmaktadır. Gerçek ve tüzel kişilere de tahsil edilecek bu kredilerden yararlanabilir.
Hisseli arazilerde, hisse oranı kadar yapılacak olan satışları aramakta, parsel olmayan arazi elde edilmesinde bu krediden yararlanma imkânına da sahip olabilirsiniz. Kullandırılacak olan kredi üst limiti 2.500.000 TL olup işletme dönemlerinde de faiz indirimi %25 olacaktır.
Organik tarım hususunda diğer kuruluşlar ile sözleşme yapmış olan müşteriler de kredinin yararından faydalanabilirler. Organik tarım kredileri yatırım ve hasat dönemlerinde ayrı ayrı kullandırılmaktadır.2020 yılında bankadan verilecek organik tarım kredisinde de %50 faiz indirimi yapılacaktır.

Gerekli Olan Belgeler

Banka çiftçilerden istediği belgeler de şunlardır;
Kredi karşılığında banka tarafından teslim edilecek olan belgeler
1-T.C. kimlik belgesi
2-ÇKS belgesi
3-Tarımsal işletmeyi ispatlayan belgeler
4-İşletmeye ait gelir tablosu
Ziraat Bankası tüm gücüyle çiftçilerin, tarım adına yapılacak girişimlerin arkasında duruyor. Gerekli araştırma sonrasında, son yıllarda çiftçiliğe de artan ilgiyle gerekli ekipman ve toprak alımına yardım için Ziraat Bankasına koşulsuz güvenebilirsiniz. Ziraat Bankası çiftçi kredisi başvurusu yapmak için belirtilen evraklar ile en yakın banka şubelerine gitmek gerekmektedir.
Tarım ve Çiftçilik adına detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

İlgili Reklam
Araç çubuğuna atla