• YARIM ALTIN
  4.458,00
  % 0,04
 • AMERIKAN DOLARI
  19,9516
  % 0,10
 • € EURO
  21,4659
  % -0,03
 • £ POUND
  25,1278
  % 0,30
 • ¥ YUAN
  2,8173
  % 0,05
 • РУБ RUBLE
  0,2495
  % 0,10
 • /TL
  %
 • BIST 100
  4.427,99
  % 0,07

Ziraat Bankası Eft Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası Eft Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası eft nasıl yapılır? Türkiye’nin en büyük bankalarından biri olan Ziraat Bankası, internet şubeciliği alanında da en yenilikçi teknolojileri geliştiren bankalardan biridir. Sade ve basit bir kullanıma sahip olan Ziraat Mobil uygulaması sayesinde, kullanıcılar hızlı bir şekilde para gönderme, ödeme alma veya fatura ödeme gibi işlemleri gerçekleştirebiliyorlar. Peki Ziraat Bankası internet şubesi üzerinden eft işlemi nasıl yapılır? Ziraat Bankası eft işlemini yapmak için mobil uygulama nasıl kullanılır?

Hesabınıza Giriş Yapın

Ziraat Bankası’nın mobil uygulaması üzerinden eft işlemi gerçekleştirebilmek için ilk olarak hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir. Kimlik numarası ve parola bilgilerini girdikten sonra hesaba giriş yaparsınız ve karşınıza hesap bakiyeniz çıkar.

İlgili Reklam

İşlem Menüsü

Hesabınıza girdikten sonra işlem menüsü üzerinden para transferleri seçeneğini seçmeniz gerekiyor. Bu alana tıkladıktan sonra karşınıza işlem kanalları çıkıyor, siz eft yapacağınızdan dolayı, başka hesaba eft seçeneğini seçmelisiniz. Bu alana tıkladıktan sonra yeni bir alıcı diyerek işlemlerinize devam ediniz. Eğer bir kayıtlı alıcı varsa hızlı bir şekilde kayıtlı alıcıyı seçerek de işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Yeni bir alıcı bölümünü seçtikten sonra, hesap no ve iban olmak üzere iki türlü para gönderme işlemini kullanabilirsiniz. Iban ile para gönderme daha kolaydır bu nedenle ilk olarak bunu anlatacağım.

Ziraat Bankası eft nasıl yapılır diye soruyorsanız, ilk olarak Iban numarasını seçilen alana girmeniz gerekiyor. Iban numarasını girdikten sonra ad ve soyad gibi bilgileri girmeniz ve devam seçeneğine tıklamanız gereklidir. Devam seçeneğine tıkladıktan sonra, tutar bilgisi girmeli ve işleminizi tamamlamalısınız. Tüm bu işlemlerden sonra, transfer işlemi gerçekleşecek ve paranız karşı hesaba gönderilecektir.

Hesap no ile eft yapmak istiyorsanız, alıcı banka, şube, hesap no ve ad soyad gibi bilgileri girmeniz gerekli. Tüm bu bilgileri girdikten sonra çok hızlı bir şekilde transfer işlemini tamamlayabilirsiniz.

İlgili Reklam

Ziraat Bankası Şubeden Eft Yapmak

Ziraat Bankası üzerinden şube vasıtasıyla eft yapmak en hızlı yollardan biridir. Şube yoluyla çok hızlı bir şekilde para gönderme işlemi gerçekleşebilmektedir. Şube yoluyla eft işlemi 1800’lü yıllardan beri yapıldığı için aslında baktığınız zaman en eski para gönderme işlemlerinden birisidir.

Şube vasıtasıyla Ziraat bankası eft nasıl yapılır diye soruyorsanız, ilk önce en yakın şubeye gitmeniz gerekiyor. Kimliğiniz ve banka hesap cüzdanınız ile bankaya gidin. Transfer edeceğiniz parayı da yanınızda götürmeyi unutmayın. Kimliğiniz ile sıra alın ve sıranız gelince gişe görevlisinin hemen yanına giderek hesap cüzdanınızı ve kimliğinizi iletin. Bilgileri alan gişe görevlisine transfer yapacağınız bankayı, şube kodunu, hesap numarasını ve ad soyad bilgilerini verin. Sonrasında transfer etmek istediğiniz tutarı gişe görevlisine vererek transfer işlemini tamamlayın. Yaptığınız eft işleminin karşı hesaba yansıması en geç 10 dakika sürer, eğer öğle tatiline denk gelmişse öğle tatili bitiminde gönderilecektir.

Araç çubuğuna atla